Sama Villaları Dış Cephe ve Peyzaj Tasarımı

Sapanca / Sakarya

Proje: Sama Villaları Dış Cephe ve Peyzaj Tasarımı
Yıl:  2020
Yer:  Sapanca / Sakarya
İşveren:  Özel
İşin Kapsamı: Mimari Cephe Tasarımı, Projelendirme, Peyzaj Tasarımı, Proje Danışmanlığı

Villa Tip 1

Villa Tip 2

Villa Tip 3

Sapanca’nın en güzel manzaralı yerinde konumlanmış Sama Projesi, 54 villadan oluşmaktadır. Farklı kotlarda yerleşim çözümüne gidildiği için hiçbir yapı bir diğerinin manzarasını kesmemektedir.

54 villa için projelendirilen birkaç tipte cepheler, aynı mimari tasarımı olan yapılara farklı kimlikler kazandırmaktadır. Estetik olarak tasarlanan cephelerde, birbirinden farklı malzeme ve renklerin ahenkli bir uyum içerisinde kullanılmasıyla villa sakinleri için lüksün ve ihtişamın hissedildiği ortamlar oluşturulmuştur. Klasik ve modern tarzda, farklı tip cepheler tasarlanarak kullanıcıların satın alma seçeneklerinin artması amaçlanmıştır.

27 adet yapı blokundan oluşan Sama Projesi’nin her yapı bloku ikiz villa olarak tasarlanmıştır. Birden fazla kullanıcıya hizmet edecek yapının kullanıcılar arası mahremiyetini sağlamak amacıyla iki bahçe arasına, kat yüksekliğinde sarmaşıklar kullanılmıştır.

İkiz villaların her iki yanına terasa çıkılabilecek merdivenler konumlandırılmış ve kullanıcılar için terasta eşsiz Sapanca manzarasını seyretme olanağı sağlanmıştır.

PROJELER

TOP