Sama Villas Exterior and Landscape Design

Sapanca / Sakarya

Project: Sama Villas Exterior and Landscape Design
Project Year:  2020
Location: Sapanca / Sakarya
Employer: Privat
Scope of work: Architectural Facade Design, Projecting, Landscape Design, Project Consultancy

Villa Type 1

Villa Type 2

Villa Type 3

Sapanca’nın en güzel manzaralı yerinde konumlanmış Sama Projesi, 54 villadan oluşmaktadır. Farklı kotlarda yerleşim çözümüne gidildiği için hiçbir yapı bir diğerinin manzarasını kesmemektedir.

54 villa için projelendirilen birkaç tipte cepheler, aynı mimari tasarımı olan yapılara farklı kimlikler kazandırmaktadır. Estetik olarak tasarlanan cephelerde, birbirinden farklı malzeme ve renklerin ahenkli bir uyum içerisinde kullanılmasıyla villa sakinleri için lüksün ve ihtişamın hissedildiği ortamlar oluşturulmuştur. Klasik ve modern tarzda, farklı tip cepheler tasarlanarak kullanıcıların satın alma seçeneklerinin artması amaçlanmıştır.

27 adet yapı blokundan oluşan Sama Projesi’nin her yapı bloku ikiz villa olarak tasarlanmıştır. Birden fazla kullanıcıya hizmet edecek yapının kullanıcılar arası mahremiyetini sağlamak amacıyla iki bahçe arasına, kat yüksekliğinde sarmaşıklar kullanılmıştır.

İkiz villaların her iki yanına terasa çıkılabilecek merdivenler konumlandırılmış ve kullanıcılar için terasta eşsiz Sapanca manzarasını seyretme olanağı sağlanmıştır.

PROJECTS

TOP
agen togel online terpercaya
tpplay
agen303
data macau