ŞEHR-İ SEFA KONAKLARI

Çamlıca

Proje:  Şehr-i Sefa Konakları
Yıl:  2020
Yer:  İstanbul / Çamlıca
Yapı Alanı:  4.500 m2
İşveren:  Akyol İnşaat / Emmioğlu İnşaat

İşin Kapsamı:  Dış Cephe Tasarımı, Peyzaj Tasarımı ve Uygulama Proje Danışmanlığı

Yatay mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Şehr-i Sefa Konakları, gerek konumuyla gerekse modern tasarım anlayışıyla göz dolduran bir yapıya sahiptir.

Şehr-i Sefa Konakları, 4.500 m2 lik bir alana kurulan ve toplam 22.000 m2 lik bir inşaat alanına sahip 4 blok ve sosyal alanlardan oluşan huzurun, güvenin ve estetiğin bir arada sunulduğu bir projedir.

Bir toplu konut sitesinde arayabileceğiniz bütün özellikleri bünyesinde barındıran Şehr-i Sefa Konakları’nın tasarımsal sürecinde her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür.

Cephe tasarımında, sıcak-soğuk renk dengesi sağlanarak ihtişamlı ve modern bir projeye imza atılmıştır. Cephelerde kullanılan farklı renkteki gri kompozitlerin metal etkilerinin kırılması için belirli aralıklarla kullanılan kompakt malzemeyle birlikte projenin kimliği oluşturulmuştur.

Engelsiz Yaşama Tam Destek

Şehr-i Sefa Konakları Projesi, engelsiz yaşam alanlarına öncelik verilen bir proje olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin; projede iki ayrı kotta bulunan konut bloklarının “küçük meydan” diye adlandırılan alana ulaşabilmeleri için site girişinde konumlandırılan hem merdiven hem rampa olarak tasarlanmış bir yapı elemanına sahiptir. Böylece tekerlekli sandalye, bebek arabası vs. gibi araçlar rahatlıkla küçük meydanı kullanma durumuna erişmişlerdir. Ayrıca akşamları, basamak altlarına yerleştirilen led ışıklar yanarak hem görsel bir şölen oluşturmakta hem de basamak ve rampanın daha kolay algılanmasını sağlamaktadır.

Peyzaj tasarımında ise yeşil örtünün yanı sıra, farklı malzemeler kullanılarak çeşitlilik ve görsel zenginlik sağlanması amaçlanmıştır. Buradan hareketle küçük meydanda, peyzaj tasarımı için kullanılan malzemelerin bir sergisi olan karolajla tasarıma modern ve estetik bir hava katılmıştır.

PROJELER

TOP
agen togel online terpercaya
tpplay
agen303
data macau